top of page

סיורים מודרכים

ללמוד, לחוות, להתרגש ולחקור

פארק מיטל מציע מגוון סיורים מודרכים ,המותאמים עבורכם.

 

סיור מודרך גן קקטוסים משתלת רגב.jpg
סיור עצמאי

סיור בהדרכה עצמית בעלות של 15 ₪  לאדם! (התשלום מגיל שנתיים ומעלה) כל משפחה מקבלת דפדפת סיור והפעלה המנחה מתחנה לתחנה על פי סימונים לאורך המסלול, מאפשרת להורים להפעיל ולהנחות את ילדיהם להתבוננות וחשיבה, ומקנה ידע וכלים להתבוננות בדרך שלא התבוננתם עד כה בצמחים ובציפורים. מתקני משחקים, דפי יצירה והפעלה.

לההזמנת  סיור צלצל/י : 08-9411180/33.

סיור מודרך לילדים.jpg
סיור לילדים

בסיור לילדים ונוער הדגש הוא שימוש בחושים השונים ובהתבוננות חויתית להעצמת חוויית הביקור.

עונות השנה יוצרות תצוגה המשתנה מביקור לביקור: פריחות מרהיבות וצמחים נדירים, וציפורי שיר הן חלק מהתפאורה המיוחדת המצפה לכם בביקור בגן.

מחלקת ההדרכה מציעה פעילויות וסיורים לכל הגילאים: גני ילדים, בתי ספר יסודיים ועל יסודיים ,קבוצות חינוך מיוחד. כמו כן, נשמח לבנות סיור  מותאם לתחומי העניין של הקבוצה.

אורך הפעילות כשעה, ניתן להתאים

לצרכי הקבוצה

להזמנת  סיור צלצל/י : 08-9411180/33.

20180709_112533 (2).jpg
סיור לקבוצות

הסיורים מתקיימים בתאום מראש,מלווים במדריך מקצועי, המסביר אודות הצמחים השונים ואופי הגידול שלהם ועוד...

המגוון הבוטני בפארק מיטל מאפשר בילוי מושלם לקבוצות בכל הגילאים! 

המשתלה ממוקמת בשפלה ומציעה סיור שהוא חוויה,מגוון הצומח והחי, שולחנות פיקניק,אזור ההדרכה,הופך את הפארק למקום בילוי חוויתי לתיירים, לקבוצות ולמשפחות, ימי כיף בטבע ,וועדי עובדים, גימלאים ועוד..

משך הסיור -כשעה וחצי

להזמנת  סיור צלצל/י : 08-9411180/33.
 

מסלול הסיור

 בפארק מיטל יצרנו מסלול סיור חוויתי וייחודי שדרכו תוכלו להבין יותר את עולם החי והצומח.

המסלול מוביל אותנו בצורה חוויתית הוא מופלא ומסקרן, ומהווה סביבת למידה מגרה וחווייתית, המאפשרת לפתח, להרחיב ולהעמיק את הידע בבוטניקה ומדעי החיים, את מיומנויות החקר ואת העמדות והערכים כלפי הטבע.
 

 הסיור מתחיל בגינת הקקטוסים הישר לאוספי הקקטוסים המרהיבים, האוסף מכיל כ- 5000 מיני קקטוסים והוא בן 50 שנה ,נכיר סוגים שונים, את תנאי גידולם, מקורותיהם ,ההבדלים ביניהם, דרכי ריבוי, הרכבות, ונחזה בפריחתם היפיפיה.

בהמשך ,נסייר בשבילי הפארק ונתרשם מקקטוסיי ענק ,נלמד ונבין את מנגנוני ההשרדות הטובים בעולם.

Succulent

חוויה יפנית!בגנים היפניים נגלה  אמנות הבונסאי  נלמד על סודות גידול העצים והפילוסופיה שמאחורי האמנות.

הסיור בגן היפני מתחיל בכניסה מפתיעה בפשטותה דרך שער עץ נמוך, הממוקם לאו דווקא במרכז הגדר המקיפה את הגן. בעדינות רבה מכוון הגן את המטייל בנתיביו ומחייב אותו לשים לב לכל פרט: רוחב השביל משתנה ואט אט מוביל אותנו לעולם קסום של עצי בונסאי בגדלים שונים,צבעים וצורות ,מלווה אותנו ויוצר חוויית ההליכה עם כל צעד.

 בפארק מיטל נמצא את,הגן הרטוב ויבש, המהווים חלק מהגן הגדול  ומציעים התבוננות מדיטטבית ביופיים  ובהמשכו "גן הטיול הנופי" (Landscape Garden), המשלב בין גני הזן לאוסף צמחי הבונסאי.

 הגנים מעוצבים  ב א-סימטריה, כמו שהיא מופיעה בטבע,שימוש בקווים מעוקלים, והפינוה הקסומה ביותר של הגן ממוקמת בירכתיים והשביל מכוונו אליה ברמיזה, בתכנון הגן הקפדנו על שימוש בחומרים טבעיים, כמו אבנים, מים, ועץ.

Zen Stones

בהמשך הסיור נגיע לאזור הג'ונגל,בין שבילי הגן הטרופי עם צמחיית הג'ונגל נמצא את 

פארק הציפורים - בו אוסף בעלי כנף נדיר ביופיו בו מגוון עצום של ציפורים ובעלי כנף אקזוטיים, חוויה של צבעים וצלילים ,בין השבילים הירוקים  מסתתר כלוב חוויתי גדול,נכנסים לתוכו וכשעומדים על גשר העץ מעל בריכת המים גדושת דגיי קויי והציפורים עפות מעל, ממש יכולים להרגיש את חדוות הטבע.

בהמשך מגוון פינות חי עם עיזים,תרנגולי הודו ,ברווזים,שרקנים,אמו,יונים,וספסלי ישיבה בהם תוכלו להתרווח לחקור ולצפות בחיות.

Red and yellow parrot
Plants
bottom of page